Již tradičně pořádají vyučující anglického jazyka na naší škole pro žáky převážně 8. a 9. tříd osmidenní studijní pobyt ve Velké Británii. Letos vycestovaly Mgr. Dagmar Šinerová a Mgr. Jana Löfflerová se skupinou 26 žáků do renomované jazykové školy přímo v Oxfordu. Všichni byli ubytováni v rodinách, kde si sami vyzkoušeli komunikovat v angličtině a nahlédli pod pokličku života v britských rodinách. Každé dopoledne se žáci účastnili několika hodin výuky angličtiny a po obědě vyráželi mladí cestovatelé na výlety do blízkého i vzdálenějšího okolí. Navštívili například středověký hrad Warwick, lázeňské město Bath, rodiště světoznámého dramatika Shakespeara Stratford, letní sídlo královny Windsor Castle a prohlédli si i oxfordské interiéry, kde byl natáčen film Harry Potter. Poslední den se všichni vydali do hlavního města - Londýna. Na programu nechyběla místa jako Big Ben, Buckingam Palace, Piccadilly Circus, Covent Garden, Trafalgar Square nebo London Eye. Odtud jsme dopluli lodí po Temži přímo k parkovišti autobusu.
Domů si všechny naše děti přivezly spoustu zážitků i zkušeností a rozhodně nelitovaly vynaložených finančních prostředků na tuto cestu. Univerzitní město dostálo svému jménu a poskytlo jim skutečnou kvalitu ve vzdělávání.