Již třetí rok proběhly na ZŠ Partyzánská volby zástupců jednotlivých tříd do žákovského parlamentu. I letos volby zasáhly žáky 2. – 9. tříd. Volební komise se skládala z žáků osmé a deváté třídy a řídila průběh celých voleb. Do volební místnosti postupně přicházely jednotlivé třídy z prvního, a poté i z druhého, stupně. Jako průkazy totožnosti posloužily žákovské knížky a omluvné listy. Žáci (obdrželi volební lístek) chodili za plentu a zaškrtávali jména těch, kteří by podle nich měli zasednout v letošním školním roce v parlamentu naší školy. Po odvolení všech tříd (i volební komise) se sečetly hlasy, které žáci vkládali do urny. Tím byli ustanoveni zástupci tříd. Druhého dne se však musely uskutečnit doplňkové volby, jelikož došlo v některých třídách „k remíze“ hlasů. Po velké přestávce mohli být konečně vyhlášeni, školním rozhlasem, vítězové voleb.

úterý 11. 10. se uskuteční inaugurace těchto členů za účasti vedení školy a rodičů. Všechny zástupce čeká 1. výjezdní (víkendové) zasedání, které proběhne od 21. – 23. 10.

Všem zvoleným gratulujeme a přejeme hodně štěstí, energie a skvělých nápadů!

Anna Peřinová a Jan Žižka z VIII. B (s laskavou korekturou a doplňujícími informacemi od P. Slámové)

Zároveň bych tímto chtěla poděkovat celé volební komisi (Aničče, Honzovi Ž., Nicole, Viktorii, Adamovi a Honzovi K.) za pomoc při organizaci voleb a sčítání hlasů! (Petra Slámová)

Fotogalerii z voleb do žákovského parlamentu si můžete prohlédnout zde.

Výsledky voleb do žákovského parlamentu pro školní rok 2016/2017

Třída  2. A