Měsíc leden byl na ZŠ Partyzánské ve znamení aktivit určených předškolákům. Stalo se již hezkou tradicí, že naši školu před zápisem do 1. tříd navštěvují děti z českolipských mateřských škol.  Pro ně i jejich rodiče byla připravena dvě odpoledne otevřeného vyučování. Budoucí prvňáčci zavítali do 1. tříd, aby se podívali, co se jejich starší kamarádi za půl roku ve škole už naučili. Prvňáčci se se svými dovednostmi ochotně pochlubili a paní učitelky zapojily předškoláky do společného hravého učení, poznávání pohádek, tvarů i barev. Více jak dvě stovky předškolních dětí strávily svůj první den ve škole v přátelské a zábavné atmosféře plné her, soutěží a hádanek. Děti si vyzkoušely též rytmická a uvolňovací cvičení, základy počítání a zvládly první slovíčka v anglickém jazyce. Ukázkové aktivity připravily budoucí třídní učitelky 1. tříd, Mgr. Martina Heřmanová a Mgr. Naděžda Vavrušková. Nejen v tyto dny bylo rodičům k dispozici vedení školy, které bylo připraveno zodpovědět všechny případné dotazy.

V lednu nás nepotěšila jen návštěva předškoláků, ale též naši žáci, kteří nezaháleli a dosáhli vynikajících úspěchů v okresním kole Matematické olympiády. Z naší školy se zúčastnilo 6 žáků pátých tříd. V poměrně silné konkurenci se vítězem stal Jan Zátka a skvělé 4. místo obsadila Anička Veštšíková. Dětem gratulujeme a přejeme mnoho dalších úspěchů při reprezentaci školy. Nejen ve výuce se učitelé snaží předávat své zkušenosti a dovednosti, ale i při školních akcích nabízejí něco zvláštního a nového. Naši učitelé připravili pro žáky 8. a 9. tříd netradiční a zábavnou formu výuky fyziky. Deváťáci navštívili IQ Landii v Liberci, kde absolvovali laboratorní práce na téma Energie a její přeměny a v planetáriu zhlédli film Planety ve 2D. Pro žáky 8. třídy pak bylo připraveno netradiční obohacení výuky fyziky na SPŠ, kde si pro ně učitelé připravili laboratorní práce na téma Elektřina- praktická výuka fyziky.  Děti si nejen zopakovaly učivo probírané v hodinách fyziky, ale také si nenásilnou a zábavnou formou zdokonalily a procvičily své znalosti pro praktické využití.

Mgr. Ivana Vobořilová