Vážení rodiče, milí žáci, vážení kolegové,

v pátek 24. března 2017 jsem obdržel na návrh zřizovatele školy, Města Česká Lípa, čestný titul "Českolipský pedagog roku 2017." Musím upřímně přiznat, že to bylo ocenění nečekané, překvapující a potěšující. S nepředstíranou skromností rovněž přiznávám, že vnímám tento titul jako ocenění nejen mé práce, ale jako ocenění práce všech, kteří se podílejí na rozvoji naší školy - pedagogického sboru, žáků, jejich rodičů a našich partnerů. V roce 2012 jsme se společně vydali na cestu, jejímž cílem je vybudovat důvěryhodnou a neustále se rozvíjející vzdělávací instituci, která bude inspirativním partnerem v životě nás všech. Ano, jsem si rovněž vědom, že tato cesta byla lemována mnoha nezdary, přešlapy i neúspěchy. Jsem si rovněž vědom, že je stále před námi řada úkolů a výzev, jejichž splnění vyžaduje poctivou každodenní práci, vysokou míru profesionality nás všech a v neposlední řadě odhodlání měnit svět k lepšímu.

Děkuji všem za spolupráci, podporu a pochopení. Ocenění "Českolipský pedagog roku 2017" je oceněním nás všech, kteří se podílejí na rozvoji naší školy. Děkuji za vaši inspiraci.

Mgr. Karel Minařík, ředitel školy