Na naší základní škole proběhla na podzim první  fotosoutěž iniciovaná Vojenskými lesy a statky ČR na téma Fotografie podzimní přírody s mlhou nebo oparem. Naše škola se výzvy chopila a do soutěžení se tak mohli zapojit naši žáci. Z prvního stupně se fotkami prezentovali sourozenci Matěj Mátl z 5.B a Terka Mátlová ze 3.A. Jejich fotografie představovaly Máchovo jezero a další krásnou krajinu v okolí. Dalším soutěžícím byl z 2.B Ondra Hanžl se záběry vodní plochy s rybářským náčiním v krásném mlžném oparu. Třídu 5.A zastoupil svou fotkou ze Stráže pod Ralskem Matyáš Hřebík. Na druhém stupni se našly jen dvě fotografky, a to z jedné třídy – 6.A. Krásné tři snímky z děčínského Kvádrbergu poslala Viktorie Gaálová. Anna Mácová vybrala dvě fotografie přírody a další dvě s výjevy stmívání nad střechami domů v České Lípě. I když se naše krásné obrázky v hlavní soutěži neumístily, vy máte možnost se na ně podívat v naší školní fotogalerii na webu školy nebo na výstavních panelech v prvním patře nové budovy. Soutěžící obdrží malou odměnu a pochvalu ředitele školy. I vy můžete po zhlédnutí expozice ocenit snahu vašich spolužáků, kteří se ve svém volném čase věnovali zachycování podzimní atmosféry a umí citlivě vnímat přírodu i prostředí kolem sebe.

Všem fotografům moc děkujeme za jejich příspěvky, které si můžete prohlédnout zde.

Ing. Barbora Hlobeňová, Mgr. Petra Horčičková