Toto úterý (4. 2. 2014) se utkaly na půdě naší školy dvě pětice hráčů České Lípy (sborného týmu) a Nového Boru.

„Naši“ nastoupili oslabení o dva hráče základní sestavy. Navíc při nich nestála asi šachová štěstěna a tak se vinou chvilkové nepozornosti dvě téměř vyhrané partie obrátily v prohry. Vyhrál pouze Petr Fuka z gymnázia, půl bodu přidal Julián Přenosil ze ZŠ Pátova. Nezbylo než Novému Boru pogratulovat k vítězství 3,5 :1,5 .

Protože se zápas částečně prolínal se školním tréninkem, mohli žáci naší školy bojům přihlížet. Jakub Doubek (viz foto) využil příležitosti a sehrál si krátkou partii s předsedou Českého šachového svazu panem Viktorem Novotným, který k nám soupeře přivezl.

Tuto sobotu vyjíždíme k dalším třem zápasům do Liberce i s družstvem Partyzánské. Čekají nás Desko Liberec, Tanvald a Slavia Liberec. Tak držme palce !