Naše jídelna již podruhé vytvořila důstojné zázemí jednomu ze šachových turnajů Grand Prix Libereckého kraje. Ačkoliv zároveň probíhala podobná akce v Liberci, přijelo k nám 45 dětí od 7 do 15 let , dokonce i z Ústecka . Krásný pohár Českolipské šachové akademie tentokrát putoval s Václavem Paulusem do Varnsdorfu. Chybělo jen půl bodu a získal by jej náš nejúspěšnější hráč Tomáš Sichrovský! Tomáš, stejně jako jeho mladší bratr Filip , byl v sobotu v e skvělé formě. Oba fantastickými výkony získali ve svých kategoriích stříbrné medaile.. Dalšími z našich (celkem 17!) dětí na stupních vítězů byli Štěpán Pícha a Martin Habenicht. Měli jsme jejich zásluhou zlato a stříbro v kategorii do 10 let..

Po skončení turnaje si děti odnášely pěkné ceny i příjemné pocity z vybojovaných vítězství. Těší nás, že nikdo ze 45 hráčů neodcházel bez bodu, tedy bez jediného vítězství. Jsme pyšní samozřejmě na medaile, ale také musíme pochválit ostatní za snahu a bojovnost . Příjemně překvapila teprve osmiletá Nikolka Kulašová. Nikolka na svém prvním turnaji vybojovala 2,5 bodu a byla mezi dívkami na čtvrtém místě.