Jako každý rok, tak i letos se sešli malí i větší recitátoři, aby ve školním kole recitační soutěže přednesli vybranou báseň a svým pojetím zaujali své spolužáky i porotu. Na toto tradiční setkání přišli žáci dobře připraveni a byť u některých zaúřadovala tréma, musíme ocenit jejich zájem o žánr v dnešní době moderních technologií poněkud opomíjený- o poezii. Úterní odpoledne se tedy neslo ve znamení zajímavých a osobitých dětských vystoupení, která porotě přinesla poněkud těžké chvíle při rozhodování. Děti, které recitovaly s porozuměním a citem pro jazyk, byly nakonec po zásluze odměněny. Dvě třetí místa v každé kategorii jsou důkazem nelehkého rozhodování poroty mezi vyrovnanými výkony. Vítězům gratulujeme, všem zúčastněným děkujeme a doufáme, že zájem o poezii u nich přetrvá, abychom se i příští rok mohli setkat v podobně přátelské a inspirativní atmosféře.

Výsledky jednotlivých kategorií:

6. a 7. třída

1. Dita Landovská (7.A)

2. Anna Korecká (6.A)

3. Natálka Veselá (6.A), Natálka Siberová (7.A)

8. a 9. třída

1. Kristýna Krausová (9.A)

2. Veronika Pajkrtová (9.A)

3. Dan Kűhnel (8. tř), Anička Němcová (9.B)