Tak jako každý školní rok, i letos proběhlo na 2. stupni školní kolo recitační soutěže. Sešli se již zkušení recitátoři i ti, kteří se zúčastnili poprvé. K potěšení poroty byla účast vysoká a recitátoři překvapili poutavým přednesem poetických textů. Vybraní žáci byli rozděleni podle ročníků do dvou kategorií, ve kterých se rozhodovalo o prvním až třetím místě. Všichni přednesli připravenou báseň, jak jen nejlépe uměli. Ti nejlepší byli odměněni diplomy a sladkostmi. Patří jim poděkování za píli, se kterou se připravovali a obdiv za odvahu poprat se s trémou a vystoupit před porotou i před svými spolužáky. Nezbývá než poděkovat všem zúčastněným recitátorům za umělecký zážitek a vítězkám popřát hodně štěstí v okresním kole.

Výsledky:

I. kategorie: 6. - 7. třída                   II. kategorie: 8 - 9. třída

1. Dita Landovská                           1. Kristýna Krausová

2. Dan Kühnel                                 2. Monika Augusti

3. Luděk Žihlo                                 3. Veronika Pajkrtová

Do okresního kola postoupily Dita Landovská a Kristýna Krausová.

Okresní kolo se koná 26. 3. v ZŠ náměstí Míru v Novém Boru.

Mgr. Ivana Vobořilová