Vážení rodiče, milí žáci,

naše škola navázala spolupráci se společností Mensa České republiky, která umožní našim žákům otestovat své IQ. Výhodou této spolupráce je skutečnost, že testování proběhne přímo v naší škole (dne 14.12.2016 v době školního vyučování) za cenu 150 Kč, která je nižší než v případě individuálního testování. K čemu je dobré znát své IQ?

• výsledek je cennou informací, která může pomoci při rozhodování o volbě dalšího studia nebo při volbě povolání
  • testování může pomoci při odhalení příčin školního neúspěchu
  • výsledek testování může pomoci v orientaci při volbě učební strategie
  • testování odhaluje míru logického myšlení, nikoli míru znalostí
O testování mám zájem, co je potřeba udělat?

1. Vyplnit elektronickou přihlášku na stránkách www.mensa.cz - přímý odkaz zde.
2. Vyplnit Souhlas zákonného zástupce s testováním, který obdržíte na rodičovských schůzkách od třídních učitelů.
3. Zaplatit poplatek za testování ve výši 150 Kč. Poplatek se bude platit v den testování pracovníkům Mensy ČR.

Důležité informace k testování

1. Informace o výsledku testu jsou přísně důvěrné, výsledek testu dostane pouze testovaná osoba poštou nejpozději do 4 týdnů od testování.
2. Test je neverbální, výsledek nezávisí na nabytých vědomostech, kulturním, jazykovém a společenském zázemí.