Již druhým rokem zveřejnilo město Česká Lípa výzvu ŠIKOVNÉ RUCE aneb „ŘEMESEL SE NEBOJÍME“, které se v letošním roce zhostila na naší škole Ing. Barbora Hlobeňová s Bc. Kamilou Křížovou (projekt Stará Česká Lípa) a Mgr. Denisa Holá (projekt Historická řemesla – drátkování).

Žáci tříd 6.B, 5.B. a7.A pracovali na skupinové práci s názvem "Stará Česká Lípa". Jejich výtvor je prostorově výraznější, žáci vytvořili  roubenky i městské domy z drobného materiálu - lékařských špachtlí nebo papíru. Okolí budov dotvořili živými přírodninami. Po řece Ploučnici plují vory a loďky. Práce na projektu podporovala u žáků zájem o naše město, nejen o jeho historii, ale podnítila jejich představy o tom, jak se zde žilo, pracovalo a tvořilo. Práce na samotném projektu byla pro žáky kreativní a nápad zrealizovali a zkonstruovali za pomoci svých učitelek. Šikovné ruce žáků tříd 7.B a 6.A reprezentovaly pod vedením Mgr. Denisy Holé naši školu v tomto projektu druhou prací, která byla motivovaná starými řemesly. Jednalo se o drátkování kamenů, keramiky nebo skleniček. Slavnostní vyhlášení výsledků proběhlo ve čtvrtek 1.6. na Den dětí v Crystalu. Žáky ocenila paní starostka Žatecká a program s výzdobou zajistilo Centrum textilního tisku.  Získali jsme s artefaktem „Stará Česká Lípa“ diplom za 3. místo „Nejpovedenější výrobek projektu šikovné ruce“ v kategorii  základní školy – II.stupeň. Odměnou bude hromadný vstup do bazénu ve Sportareálu pro žáky 6.B, 7.A a 5.B.

Fotografie z tvorby projektu naleznete zde.
Mgr. Petra Horčičková a Ing. Barbora Hlobeňová