Svátek sv. Valentýna aneb Den všech zamilovaných - svátek, který se slaví především v anglosaských zemích a který se, čím dál více, těší oblibě i v naší zemi. Je spojen s osobou kněze, sv. Valentýna, k němuž se váže řada legend. Například ta, v níž dokázal vrátit zrak slepé dívce, nebo ta známější, kdy tajně oddával zamilované páry. Romantičtější verzí je legenda, která vypraví o uvěznění kněze, který se zamiloval do žalářníkovy dcery a před popravou ji nechal dopis podepsaný „Od Tvého Valentýna“ – odtud údajně pramení původ valentýnských přání. Ať tak či onak… ani naše škola se vzpomínce na sv. Valentýna nevyhnula. Ve dnech 11. - 13.2. 2015 si žáci a zaměstnanci školy mohli zakoupit Valentýnky, ať už pro jejich tajné lásky nebo třeba pro rodiče a další blízké osoby, kterým pomocí valentýnských přáníček mohli vyjádřit své city. Byla to první valentýnská akce na naší škole a myslíme si, že se opravdu povedla! Přáníčka vyrobili „zaměstnanci“ firmičky Good Memory, prodávala se o velké přestávce, vyjma pátku, a byl o ně velký zájem. Celkem se prodalo 60 Valentýnek. Přáli bychom si, aby se oslava sv. Valentýna stala součástí tradiční akcí na naší škole.

Good Memory