Volby do žákovského parlamentu se na naší škole již staly tradicí. Stejně jako v loňském roce žáci volili své spolužáky, kteří je v parlamentu budou zastupovat a přinášet ze tříd  nejrůznější nápady a podněty. Průběh voleb řídila volební komise složená z nekandidujících žáků, abychom maximálně zachovali objektivitu voleb. Žáci ze tříd 1. stupně se prokázali žákovskou knížkou a žákům na 2. stupni sloužil jako průkaz totožnosti omluvný list. Voliči obdrželi volební lístky a za zástěnami zaškrtli své kandidáty. Poté vhodili lístky do volební urny. Všichni byli na svůj úkol velice soustředění a neplatných lístků bylo minimum. Na závěr odvolila  též volební komise a začalo sčítání hlasů. K remíze došlo pouze ve 4.C, a tak následující den proběhl mezi kandidáty této třídy „rozstřel“. Vítězné kandidáty čeká inaugurace, tedy slavnostní uvedení do funkce. Poté již se naplno pustí do práce. Věříme, že „parlamenťáci“ se své úlohy zhostí zodpovědně a budou pracovat ve prospěch celé školy. Gratulujeme a přejeme mnoho elánu a skvělých nápadů!

Za koordinátory ŽP Mgr. Ivana Vobořilová