Prázdniny jsou již dávno za námi a dění v novém školním roce nabírá na obrátkách.

V pátek 7. 9. si žáci opět volili své zástupce do žákovského parlamentu. Orgánu, který dětem dává možnost pozitivně ovlivňovat  dění ve své škole. Ve třídách nejdříve proběhly třídní volby, aby si žáci mohli ujasnit, jaké vlastnosti, schopnosti a dovednosti by měli právě ti jejich zástupci mít. V některých třídách byli ve svých rolích potvrzeni loňští zástupci, kteří tedy budou v parlamentu pokračovat i letošní rok. Pro ostatní třídy se ve volební místnost proměnila v pátek školní družina. Místnost měla všechny atributy „opravdových“ volebních místnost, a tak mohli žáci zažít atmosféru skutečně důležitého rozhodování. Pod bedlivým a objektivním dohledem volební komise postupně odvolili všichni žáci a už se jen čekalo na vyhlášení výsledků. Ve třech třídách došlo mezi několika kandidáty k rovnosti hlasů, bylo tedy nutné v pondělí uskutečnit „rozstřel“. Tím jsme mohli volby považovat za skončené.

Vítězné kandidáty čeká ve středu odpoledne v 15.30 inaugurace, tedy slavnostní uvedení do funkce, a pak už se všichni můžeme pustit do práce. Všem zvoleným parlamenťákům gratulujeme a přejeme mnoho elánu a skvělých nápadů!

Za koordinátorky ŽP Mgr. Ivana VobořilováFotografie