V úterý, dne 17. března, se obě divize naší firmičky GOOD MEMORY vydaly do Liberce. Připravena pro nás byla návštěva fotoateliéru.

Cestu jsme započali v osm hodin ráno před budovou školy, kde na nás čekal autobus. V Liberci ve Fóru, kde se fotoateliér nacházel, nás doprovázela Blanka Daníčková, která vlastní PR agenturu, a především Silvie Lintimerová, profesionální fotografka, která nám měla představit svou profesi. Dozvěděli jsme se mnoho informací ohledně propagace fotografií, provozu samotného fotoateliéru, nákladů v rámci podnikání v tomto oboru, tisku výsledných fotografií, ale také co vše je zapotřebí k vydání vlastní knihy s fotografiemi. Nejdůležitější věcí je však nápad – vnuknutí – intuice. Proto se fotografem mohou stát jen někteří z nás. Ti, kteří mají smysl pro detail a „dobré oko“ J Mohli jsme si také vyzkoušet kostýmy, v nichž jsme ochotně pózovali před objektivem pravé profesionálky. Pravdou je, že nám fotografka Silvie pomáhala s tím, KAM se postavit a JAK se tvářit. Jistě mi ale dáte za pravdu, že nejvíce času člověk nakonec stráví nad úpravou fotek. Nevěřili byste, co vše se s fotografií dá dělat za kouzla!

Zpět do školy jsme se vraceli kolem poledne. Spokojeni, nabiti novými informacemi a se skvělým zážitkem.

Good Memory