Poprvé se žáci 2. stupně naší školy zúčastnili soutěže Přeměna odpadů na zdroje, kterou vyhlásilo Ministerstvo průmyslu a obchodu ČR pro  kategorie ZŠ, ZUŠ, DDM nebo další organizace volnočasových aktivit.

Co bylo cílem soutěže? Vymyslet a zpracovat originální výrobek pouze z odpadního materiálu, třeba vynález nebo dekorativní předmět.

Úkolu se zhostili žáci 7. B  a v 6. A v hodinách člověk a svět práce pod vedením paní učitelky Hlobeňové. Děti byly velmi kreativní a nakonec nás bude v soutěži reprezentovat výrobek Diskopapoušek. Vytvořila ho skupina žákyň ze 6. A (Klára Vondrová, Martina Doubková, Anna  Žižková, Veronika Jarošová, Adéla Frnková, Kristýna Krausová).

Všechny práce byly vystaveny ve vestibulu školy, a tak se žáci, učitelé, rodiče i návštěvníci mohli prohlédnout jednotlivé práce našich žáků.

Ing. Barbora Hlobeňová, Mgr. Petra Horčičková