V úterý 7. 5. se naši deváťáci oblékli do slavnostního oděvu a rozjeli se do Prahy na výchovný koncert a procházku starou Prahou.

Dopoledne jsme se v edukačním programu České filharmonie „Čtyři kroky“ tentokrát věnovanému Dvořákově symfonii č. 9, známé jako Novosvětská, dozvěděli informace o jednotlivých hudebních motivech a historii jednotlivých vět skladby, abychom si je potom mohli poslechnout vcelku. Vše podtrhly vynikající výkony členů Orchestrální akademie České filharmonie.

Tóny této nevšední a světoznámé hudby nám zněly v uších po zbytek dne při procházce Prahou i jarním Petřínem. Někteří vystoupali na rozhlednu a kochali se pohledem na město, jiní raději bloudili v zrcadlovém sále.

Deváťáci měli tak ještě příležitost k úžasnému kulturnímu zážitku, než se jejich kroky vydají směrem ke středním školám. My se těšíme na další koncerty v příštím školním roce.

Mgr. Petra Horčičková a Ing. Barbora Hlobeňová