„Zvířata v našich lesích“ - to je název osmého ročníku výtvarné soutěže, kterou pořádá pro děti z mateřských a základních škol město Česká Lípa ve spolupráci s Okresním mysliveckým spolkem Česká Lípa a společností Městské lesy Česká Lípa spol. s r.o. I Partyzánka se iniciativně zúčastnila této výzvy. Letos se kreslily nebo malovaly šelmy, a to se dětem líbilo. Pod vedením paní učitelky B. Hlobeňové se ve třídě 2.B děti vypořádaly se šelmami po svém. Zvolily si kresbu, kterou vystřihly a poté nalepily na barevnou čtvrtku a rámeček ukončily tak, aby připomínal zuby šelem. V 6.B se žáci zase zhostili tohoto úkolu formou koláže z novin, dolepením barevných detailů a domalováním temperou. V 7.B dívky a chlapci pracovali  každý podle svého uvážení – kresbou, malbou anebo kombinací.

A jak jsme dopadli? Do soutěže se přihlásilo celkem 20 mateřských a základních škol z celého Českolipska s 350 výtvarnými díly. Je zřejmé, že za svou snahu by si zasloužili ocenění všichni umělci, my na Partyzánce máme obrovskou radost, že v kategorii 1. stupně získala celkové 3.místo Karolína Slavíčková (obrázek pod článkem)!

Všechny naše obrázky si můžete prohlédnout ve fotogalerii školy.

Ing. Barbora Hlobeňová